YAŞAM KOÇU

Yaşam Koçu Nalan ÖZTEKİN

Yaşam Koçluğu Nedir ? Ne Değildir ?

Yaşam koçu nedir ne yapar sorusuyla sıkça karşılaşıyoruz. Kelime anlamı olarak coaching (koçluk) birini bir yerden bir yere götürme anlamına gelir. Koçluk istenen performansa ulaşmak için koç ve danışan arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir.

Yaşam koçumuz danışanını çok iyi analiz ederek danışanının zihin yapısını ve nasıl düşündüğünü anlamaya çalışır. Biz danışanlarımızla birlikte kendisini yeniden şekillendirmesi için bir yol haritası çiziyoruz. Bu süreçte ENERJİ GÜÇ VE MOTİVASYON en büyük etkendir.

Ne değildir in cevabını vermek istiyorum. Psiko–terapiden, danışmanlıktan ve mentorluktan farklı bir uzmanlık alanıdır. Benzer amaçlara hizmet edildiği için karıştırılıyor olabilir fakat yardım isteyen kimsenin çeşitli şekillerde iyi yönde gelişimini amaçlamakla birlikte, bu 3 hizmetin de uyguladığı teknik ve yaklaşım birbirinden farklıdır. .

Neredeyse herkes koçluk hizmetinden fayda sağlayabilir. Unutmamamız gereken konu tüm bunların yanında daha önce hiç girilmemiş alanlara cesaretle girebilmek için esinlenmeye ihtiyacı olabilir.

Arzu ve istekleri birlikte gerçekleştirmek dileğiyle..

Yaşam Koçu Nasıl Fayda Sağlıyor ?

Bir yaşam koçu bize yapabileceklerimizi yaptıran kişidir. RALP WALDO EMERSON un güzel bir sözüyle başlamak istiyorum yazıma en basit haliyle hayallerinizi planlama, planlarımızı gerçeğe dönüştürmek için aldığımız yeni bakış açılarını görmemizi sağlar bir koç.. Yapılan görüşmelerin esas amacı, daha önce göremediğimiz bakış açılarını görmenizi sağlamaktır. .

Size rehberlik edeceğim bu yolda hedefe varış rotasını birlikte yürümek ve belirlemekle mümkün olacaktır.

Peki Birlikte Ne Yapabiliriz ?

Hedefiniz nedir? Daha farklı bir yaşam mı?

Farklılıkları açmak istiyorum yeni şeyler keşfetmek, değişimi, konsantrasyonu koruyabilmek ve hayat tarzınızda size biraz daha huzur getirecek hangi değişimi yapmak isterdiniz? .

Bu güçlü sorularla siz danışanlarımızla birlikte çözüme ulaşabiliriz. Yeter ki gerçekten; ama gerçekten ne istediğimizi bulalım.

Sizde yaşam koçumuzla birilkte çalışarak yaşam amacınızı netleştirin.

Gelin basit stratejilerle sizi güçlü tutan düşünce kalıplarınızla pozitif sonuçlar elde edeceğimiz bu desteği birlikte sırtlayalım.